ייעוץ זוגי

ייעוץ זוגיייעוץ זוגי מתקיים כסדרה של פגישות מתחיל באבחון שהינו שיחות המאפשרות לבני הזוג לספר, להתלונן, להתווכח או לדון… ולמטפל הזוגי ללמוד ולהתעמק בחומרים העולים בחדר, להכיר את בני הזוג ולהבין את מורכבותם לקראת ייעוץ או טיפול טוב.
זוגות רבים חשופים למצבי קונפליקט – הוא רוצה ערוץ הספורט, היא רוצה ערוץ אופנה; הוא רוצה לבלות, היא רוצה לישון; הוא רוצה חברים, היא רוצה רומנטיקה; הוא רוצה לחסוך, היא רוצה לבזבז… מובן שזה יכול להיות הפוך!

מתי נפנה אל ייעוץ זוגי

הפנייה אל ייעוץ זוגי הינה פתרון שתכליתו לעצור ולבלום את "מעגל הקסם" בו שבוי הזוג , ובו מעורב גורם שלישי שמטרתו "למתן להבות" ולצייד ב"כלי עבודה". מטפל זוגי מתרשם מהמערכת הזוגית, לומד להכיר כל בן זוג בנפרד וכך מתעמק במהות הקונפליקט. במקרים מסוימים מדובר במשהו יותר ממוקד המתאים לפרק זמן ידוע ותחום מראש, ובמקרים אחרים מתגלה קונפליקט עמוק ובו חילוקי דעות נרחבים יותר. בכל מקרה, ובשונה מטיפול זוגי, יש להבין על ייעוץ זוגי ברעננה שהוא שם דגש על אבחון, יחסית מדויק ומהיר  ייעוץ זוגי בחיפה יכול לעזור לזוגות שיש להם בעיה.
כמו באבחון רפואי, שהוא רחב וכולל בדיקות שונות, כך גם האבחון הפסיכולוגי. במהלך מס' פגישות נעשה ניסיון לרדת לשורש הקונפליקט ולהגיע לאבחנות מדויקות ככל שניתן. אבחונים? כן. כאן יש צורך להתרשם מהקונפליקט הזוגי אבל גם מכל שותף בזוגיות בנפרד. להכירו מספיק כדי להבין את התנהלותו ואת המרכיבים המרכזיים המאפיינים את אישיותו/ה.
הסבלנות הראשונית משתלמת. מטפלים זוגיים רבים עומדים תחת לחץ "להיות הורים" ולספק כלים מהירים. אולם כלים ניתן לספק אך ורק כאשר יודעים בבירור מה מתרחש. זוגיות היא ישות מורכבת ומסובכת, ולכל אדם יש "פרצוף" ביום יום – בהתנהלותו כפרט יחיד – ו"פרצוף" שונה כבן/בת זוג.

אבחון בייעוץ הזוגי

אבחון נכון יאפשר הבנה מקיפה ורחבה יותר של הבעיה, מורכבותה, ובנוסף יספק מסגרת עבודה וסיוע נכון. לרוב האבחון יסייע להכריע האם נדרש ייעוץ ענייני, או לחילופין טיפול רחב וכוללני. יתר על כן, התהליך הראשוני הזה יאפשר לאתר ולזהות בעיות אישיות של אחד מבני הזוג שבמידה רבה מעיבות ומחלחלות לתוך הקשר הזוגי. במקרים כאלה יש לשקול על טיפול פסיכולוגי פרטני.